در حالی ک من اینجا نشستم و دارم این کلمات رو می نویسم، تنها یک چیز هست ک گوشه ذهنم وول می خوره و حواسم رو پرت می کنه، اعصابم رو خورد می کنه و وادارم می کنه ک بیام اینجا بشینم و این جملات رو تایپ کنم. "زندگیِ من هیچ داستانی نداره." حرکات من هیچ هدفی نداره، تمام وقت و انرژی و زمانی ک من صرف می کنم، بی اهمیته. فاقد مقصد، هدف یا هیچ انگیزه ای ـه. من در لحظه تصمیم می گیرم، در لحظه وقت می گذرونم و نهایت دور اندیشی من تماما مختص گذشته ـست، بی هیچ گوشه نگاهی نسبت به آینده یا یک دورنما و یا هدف خاصی برای رسیدن. به اندازه کافی واضح هست؟ شاید این، یکی از نقاطِ ضعفِ بارز منه. بی انگیزگی، گم شدن تو چاله های پیچ در پیچِ خاطرات قدیم! و این تنها نکته ای نیست ک مثلِ راه رفتنِ مورچه روی مغزم می مونه.

هیچ مورد متفاوتی در مورد من نسبت به معمولی ترینِ انسان ممکن وجود نداره. نسبت به تمام فاکتور ها می سنجم، از چهره و جنس موها و طرز نگاهم، تا کلماتی ک موقع صحبت کردن استفاده می کنم یا وضعیت خانوادگی ـم یا حتا تحصیلم. سطح هوش و استعدادم، یا پشتکار و میزان تلاشم. توی هر کدوم از اینها، با رسم نمودارِ حد وسط، با اندکی اختلاف توی موارد مختلف قطعا من وضعیتِ نرمالی رو تجربه می کنم. هیچ نکته خاصی نیست ک بهش اشاره کنم. البته غیر از گذشته، ک انگار کمی سرگذشت متفاوتی نسبت به تمامِ آدم معمولی های جهان داشتم. اثر خودزنی های روی ساعد دست چپم اینو می گه؟ یا جای بخیه چهار تا سوراخی ک روی شکمم دارم یا حتا اینکه آدم زودرنجی ـم؟

قصدم این نیست ک با زدن این حرف ها، یک قدم به قصد تغییر برداشته باشم. بر فرض محال تنها انگیزه من برای همچین کاری طبق شناختی ک از خودم (!) دارم صرفا به زبون ساده، توهین کردن به خودمه. دارم خودم رو شماتت می کنم و حتا قصد ندارم ک چیزی رو عوض کنم، چون نمی کنم. چون می دونم ک نمی کنم، و نمی تونم. براش هزار تا مثال دارم و دلم نمی خواد هیچکدوم رو به زبون بیارم.  فقط می خوام انگار بیشتر، تکلیف یه سری چیز ها رو برای خودم مشخص کنم. برای اینکه بهتر بتونم با خودم کنار بیام. چیز هایی ک حتا نمی تونم به زبون بیارم، اما دارم بهش فکر می کنم. همین الان ک دارم اینا رو می نویسم دارم بهش فکر می کنم - دارم دروغ می گم - و انگار فقط دلم می خواد نتیجه اینکار این باشه ک این مورچه های روی مغزم دست از وول خوردن بردارن و بتونم برگردم به وضعِ نرمال، و شاید یه دست راحت دوتا بازی کنم.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها